TERAPIA CBT TO SPOTKANIE DWÓCH SPECJALISTÓW

 

 

 

CBT to spotkanie dwóch specjalistów. Ty jesteś specjalistą od siebie, Ty wiesz najlepiej co czujesz, myślisz i jak się zachowujesz. Ja jestem specjalistą od psychoterapii. Tylko współpracując i łącząc nasze dwie specjalizacje możemy skutecznie pracować w celu poradzenia z problemem, który zgłosisz.

 

 

 

GRAFICZNE ROZPISANIE PROBLEMU ZA POMOCĄ "MAP MYŚLI"

 

 

 

W czasie sesji słucham uważnie moich pacjentów i za pomocą programu do tworzenia map myśli rozpisuję omawiany problem. Zapisuję myśli, przekonania, zachowania i emocje.  Dzięki temu możemy na bieżąco uzupełniać schemat problemu o nowe dane i obserwować jak kolejne elementy oddziałują na siebie. Dodatkowo taki proces pozwala szybko wrócić wcześniej wypracowanych wniosków i obserwacji a przez to sprawnie kroczyć drogą ku rozwiązaniu danego problemu.

MICHAŁ GRASZA

 

 

 

KRYTERIUM EFEKTYWNOŚCI

 

 

 

Mam świadomość, że psychoterapia to spore miesięczne obciążenie finansowe. Mając to na uwadze jako terapeuta pracuję wg. zasady "pomóż jak najszybciej stosując najprostsze środki". Oznacza to, że terapia ma być skuteczna, tak krótka jak to tylko możliwe i przynosząca realną (odczuwalną przez pacjenta ulgę w cierpieniu). Abym móc realizować tę zasadę poświęcam odpowiednią ilość sesji na precyzyjne zrozumienie problemu pacjenta - ustalenie jak dany problem powstał i jakie mechanizmy go podtrzymują. Dopiero zaopatrzony w taką wiedzę stosuję interwencje terapeutyczne mające na celu osłabienie i wyeliminowanie tych konkretnych (wcześniej zidentyfikowanych) elementów.

 

Im lepiej zrozumiany problem, tym lepiej dobrane metody leczenia tym szybsza i skuteczniejsza terapia.

 

 

 

OGRANICZONA ILOŚĆ PACJENTÓW

 

 

 

 

 

Moim celem jest, aby każdy z pacjentów, z którym pracuję mógł otrzymać wysoki poziom moich usług. Uczciwość wymaga, aby moja "forma" była taka sama bez znaczenia czy to pierwsza czy ostatnia sesja danego dnia. Dlatego ilość miejsc w moim grafiku jest ograniczona - przyjmuję taką ilość pacjentów, która pozwala mi utrzymać wysoką jakość usług bez szkody dla żadnego z pacjentów. Mierzę siły na zamiary. Wiem ile potrafię "udźwignąć" i tego nie przekraczam.

 

 

 

 

 

REGULARNA SUPERWIZJA

 

 

Superwizja to konsultacje z innym bardziej doświadczonym psychoterapeutą (Certyfikowanym Superwizorem PTPBP), podczas których moja bieżąca praca jest nadzorowana. Podczas takich spotkań uczę się, ćwiczę techniki terapeutyczne, omawiam trudności jakie napotykam w codzienne pracy z pacjentami, weryfikuję stawiane diagnozy oraz projektowane przeze mnie plany terapii. Tego typu konsultacje podnoszą poziom i skuteczność moi oddziaływań terapeutycznych, a także uczą pokory w postrzeganiu swoich kompetencji. 

 

Od początku mojej praktyki odbywam 2 h superwizji w miesiącu. 

 

 

 

ODPOWIEDNIO DŁUGIE PRZERWY MIĘDZY SESJAM

 

 

 

Dbam o to, aby przerwy pomiędzy kolejnymi sesji każdego dnia były odpowiednio długie, aby: możliwe było wydłużenie sesji w razie potrzeby, zapewnić dyskrecję moim pacjentom poprzez uniknięcie mijania się w drzwiach" z kolejną osobą, a także abym miał czas odpoczynek (co pozwoli mi utrzymać stały poziom skupienia i uwagi na kolejnych sesjach.)

MOJE STANDARDY PRACY

PRZEPROWADZONE SESJE TERAPEUTYCZNE

4918

OPINIE W SERWISIE "ZNANY LEKARZ"

60 / średnia ocen 5.0

ROK ROZPOCZĘCIA PRAKTYKI

2015

PACJENCI

298

MOJA PRAKTYKA W LICZBACH

Michał Grasza

psycholog

certyfikowany psychoterapeuta

poznawczo - behawioralny

 

(CERTYFIKAT PTPPB nr 1106)

Witam Cię serdecznie,

Nazywam się Michał Grasza - jestem psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo behawioralnym. Ukończyłem 4 letni kurs psychoterapii i od 8 lat prowadzę prywatną praktykę psychoterapeutyczną. 

Poza pracą jestem również mężem Anety, tatą Ani i "panem" Atosa. Od huku i pędu bardziej cenię sobie ciszę i spokój. Lubię spędzać czas chodząc po górach, spacerując po lesie i oglądając seriale z moją kochaną Żoną. Uwielbiam słodycze i czasami też marnuję czas, oddając się słodkiemu “nic nie robieniu”.

Długo w życiu szukałem swojej drogi i pasji - mam to szczęście, że odnalazłem je w mojej pracy zawodowej. Praca terapeutyczna po prostu mnie cieszy i daje dużo satysfakcji. Lubię obserwować jak moi pacjenci się zmieniają, zdrowieją, zaczynają sobie lepiej radzić w życiu.

Moją misją jest nieść moim pacjentom pomoc na jak najwyższym poziomie - aby móc to zrealizować, systematycznie podnoszę swoje kompetencje w zakresie pomocy terapeutycznej, moja praca podlega regularnej i stałej superwizji, czyli jest oceniana i nadzorowana przez innych doświadczonych terapeutów, a ponadto liczba pacjentów z którymi pracuje jest ograniczona.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii - Poznawczo Behawioralnej, a w swojej pracy kieruję się kodeksem etycznym tej organizacji.

MICHAŁ GRASZA

psycholog

certyfikowany psychoterapeuta

poznawczo - behawioralny